top of page

Pinta

פינטה היא כלי משחקי שמאפשר להורים וילדים למצוא דרך נעימה לשיח זורם ומותאם על רגשות.

פינטה מכילה מערך שלם ומוקפד של קיטים עם הפתעות ופעילות שילדים אוהבים. הפעילות נפרסת על פני 10 ימים. כל מה שנדרש כדי לעורר את סקרנות הילדים ולעזור להורים לפתח שיחה נעימה על עולמו הפנימי של הילד נמצא בתוך הקופסא שלפניכם.

המסע שלכם בעולם השיח והרגשות

ברוכים הבאים לפינטה! הארץ המיוחדת שפיתחנו במיוחד בשבילכם, כדי לעזור לכם להפוך את השיח עם הילדים להרבה יותר עשיר ומהנה.

הדיאלוג עם ילדים על עולמם הפנימי הוא כמו חידה עם הרבה תוצאות אפשריות. לפעמים הוא מביך ומבלבל. לפעמים סוער ולא צפוי. לפעמים יש תחושה שסוף סוף מצאנו את הפתרון הנכון, את המפתח לכל הבעיות והריבים, ואז שוב מתרחשת נסיגה.

בתוך השיח הרב שקיים היום בנוגע לביטוי רגשי של ילדים, חיפשנו דרך קלה, מעניינת ומהנה לעזור לכם ולילדים להבין מהו רגש, ולגלות יחד איתם שרגשות הם דינמיים וניתנים לשינוי. זאת כדי שתלמדו יחד להבין שאף רגש הוא לא תחנה סופית, אלא רק שלב בתהליך. 

 הכלי פותח על ידי ד"ר הלית דורי, פסיכולוגית התפתחותית מומחית ומור פלד, אשת חווית משתמש וחדשנות, ומבוסס על מספר תיאוריות התנהגותיות ופסיכולוגיות לצד עיצוב מוקפד ונגיש ששם את הילד במרכז.

4

דיאלוג משמעותי עם כרטיסיות מיוחדות

בעזרת הכרטיסיות הייחודיות, אתם יוצרים שיחה משמעותית. זה הזמן לשתף, ללמוד ולחוות יחד את רגעי הקסם של היום.

3

פותחים את הקיט היומי ומתחילים בהרפתקה

יחד, אתם מרכיבים ומקשטים את הדמות או האובייקט שבתוך הקיט, ומעניקים לה חיים בעזרת הצבע שבחרתם.

2

לבטא רגש באמצעות צבע

כל יום הילד/ה  יבחר את הצבע שהכי מתאים לרמת האנרגיה שלו/ה באותו רגע. זוהי דרך מהנה ויצירתית לבטא איך הוא/היא מרגישים.

1

עשרה ימים, 20 דקות ביום

במשך עשרה ימים, מדי יום, במשך 20 דקות, נקבע זמן לפעילות משותפת.

מה בקופסא

ערכות יומיות מפתיעות מעוררות שיח רגשי משמעותי.

10

סטים של מדבקות וצבעים, מתאימים לארבעה מצבים רגשיים.

4

לוח משחק ייחודי ועליו עשר מיקומים המקבילים לעשרת ימי הפעילות.

1

חוברת הדרכה מקצועית שנכתבה על ידי ד"ר הלית דורי, פסיכולוגית התפתחותית מומחית

1

קופסת אוצר מיוחדת לחגיגית היום האחרון של המסע.

1

הזדמנויות ליצור שיח רגשי בדרך נעימה ואינטראקטיבית.

המון

10

פינטה מבוססת מחקר

פינטה פותחה מתוך הידע שלנו על התפתחות ילדים בכלל והתפתחות רגשית בפרט. הכלי המשחקי נועד לאתגר את הילדים מחד אך גם ללמד אותם כיצד לווסת את עצמם רגשית. הכלי מציע רגעים של פעולה, רגעים של מחשבה ורגשים של דיבור על הפעולה כל זאת בכדי לאפשר גילוי חוויתי של העולם הרגשי, אבל יותר מהכל הוא נועד כדי לבסס קרקע בטוחה ונעימה לדיאלוג פורה.

המסע הוא היעד

החוויה היום יומית, העקביות בפעילות לאורך עשרה ימים, הם לא רק אמצעי להגעה ליעד אלא היעד עצמו.

עצוב מוקפד ונגיש

כל פרט בפינטה עוצב בחשיבה על ילדים. הכלי המשחקי פותח בשיתוף מור פלד, אשת חווית משתמש וחדשנות. שיתוף הפעולה הזה איפשר הקפדה על בטיחות, יצירת חוויה מהנה ועידוד מעורבות גבוהה.

רקע מחקרי

ברקע של פינטה עומדים מחקרים רבי שנים על התפתחות חברתית רגשית של ילדים. הכלי המשחקי פותח בשיתוף עם ד"ר הלית דורי פסיכולוגית התפתחותית מומחית, ומבוסס על תאוריות התנהגותיות ופסיכולוגיות.

פינטה פותחה מתוך הידע שלנו על התפתחות ילדים בכלל והתפתחות רגשית בפרט. הכלי המשחקי נועד לאתגר את הילדים מחד אך גם ללמד אותם כיצד לווסת את עצמם רגשית. הכלי מציע רגעים של פעולה, רגעים של מחשבה ורגשים של דיבור על הפעולה כל זאת בכדי לאפשר גילוי חוויתי של העולם הרגשי, אבל יותר מהכל הוא נועד כדי לבסס קרקע בטוחה ונעימה לדיאלוג פורה. ניתן לעבוד עם ילדים על נושאים אלו בעזרת פינטה גם בתוך המסגרת הטיפולית, בקליניקה פרטית ובמסגרת החינוכית.

מטפלים ואנשי חינוך

 • מתי מומלץ לשחק ב Pinta, ומה אורך הפעילות?
  אנחנו ממליצות לעשות את הפעילות בשעה קבועה ביום כפי שסדר היום מאפשר. אפשר לעשות את הפעילות בערב בתזמון קבוע כחלק מרוטינה קיימת. למשל לפני ארוחת הערב, או לפני השינה. זמן הפעילות כפי שהכלי תוכנן הוא כעשרים דקות, בהם ההורה והילד מוציאים את הכלי, פותחים מעטפה, הילד בוחר צבע ומקשט את האובייקט, מרכיב אותו ומשוחח על השאלה היומית.
 • האם ניתן להשתמש במוצר עם מספר ילדים בו זמנית או בקונטקסט קבוצתי?
  הכלי נבנה כפעילות דיאדית של הורה וילד ולזה הוא מיועד. היות ומטרת הפעילות היא לשפר ולקדם שיח בין ההורה לילד הרי שבשלב הראשון השיח האישי הוא המוקד של הפעילות. עם זאת, אין ספק שזהו כלי משחקי כיפי ויתכן וכל האחים והאחיות בבית ירצו לקחת חלק בפעילות. לפיכך אנו ממליצות במצב כזה לאפשר לכל ילד להנות עם ערכה משל עצמו. להדביק ולצבוע את האובייקטים על פי מצבו ולשוחח את השיח האישי שלו עם ההורה. מומלץ להפריד את זמני הפעילות בין הילדים כדי לא ליצור מקום נוסף לתחרות ביניהם. ניתן להפריד על ידי כך שהפעילות תערך בשעות שונות או באותה שעה בחדר נפרד, כל ילד עם אחד ההורים (אם זה אפשרי).
 • האם המוצר מתאים גם לילדים עם קשיים?
  פינטה הוא כלי שפותח מתוך חשיבה על ילדים שונים עם יכולות שונות. נעשתה חשיבה רבה גם סביב ההתאמה של חלקי המוצר השונים וגם סביב התכנים הרגשיים. לפיכך הוא בהחלט מאוד מתאים גם לילדים עם קשיים התפתחותיים שונים.
 • אני מטפלת בילדים עם קשיים בוויסות רגשי ורציתי לדעת אם ניתן להיעזר בפינטה במסגרת טיפול בילדים בקליניקה שלי?
  בהחלט ניתן לעשות שימוש בכלי במסגרת טיפול. עם זאת, יש צורך לאפשר לכל ילד לעבוד עם ערכה משלו. כל ילד צריך ליצור ולעבור את המסע בעצמו, לענות על השאלות ולקיים דיאלוג על רגשות ומחשבות. חשוב להתמיד בפעילות לפחות אחת לשבוע תוך שימוש בסיפור על ירדן בארץ פינטה, ואף להרחיב ולעשות שימוש במצבים השונים לאורך המפגשים הטיפוליים.
bottom of page